• zdražení

  7 říj 13:25

  dobrý den,vzhledem ke zdražení jídla bych bych uvítala i zlepšení kuchyně, jelikož např. maso mívá občas velmi zvláštní chuť a neřekla bych že to cenově stojí zato. Děkuji
 • Zdražení obědů

  7 zář 22:55

  Dobrý den, nejsem si jistá, jestli jsem si všimla správně, ale mám za to, že opět došlo ke zdražení obědů. Je to tak,nebo se mýlím? A bylo by popřípadě možné nějak zdůvodnit opětovné zdražení? Děkuji.
  • Re: Zdražení obědů

   22 lis 06:08

   Dobrý den,

   dovolte abych reagoval na Váš dotat. Nenazval bych to zdražením jídla, ale pouze dorovnáním skutečných nákladů na přípravu jídel. Menza dosud stravování studentů dotovala z vedlejší činnosti. To jsou např. odvozy obědů pro různé společnosti, občerstvení, rauty, které připravujeme po večerech a víkendech, abychom vydělali na provoz menzy. Bohužel skoro každý rok dojde ke zdražení potravin o 10-15%, které se samozřejmě projeví v ceně jídla. Když srovnáme ceny jídel v menzách po celé ČR, tak vycházíme cenově velmi dobře. Při srovnání cen pro cizí strávníky, které nejsou dotované, tak jsou ceny také velice příznivé. Pokud se nebudou zdražovat potraviny, energie, mzdové náklady, tak bude cena stále stejná, ale bohužel toto ovlivnit nedokážeme.

   Tomaschko, vedoucí menz
 • Nový systém

  7 zář 22:53

  Nepochopila jsem, proč došlo ke změně vzhledu internetového objednávacího systému menzy. Předchozí vzhled byl přehledný, čitelnější a celkově mnohem sympatičtější. Poslední dobou nebyla žádná změna k lepšímu, ale spíše naopak.
 • Objednavka POUZE příloh

  31 srp 23:46

  Uvítal bych možnost objednávání pouze příloh místo celých jídel. Často bych chtěl jen brambory nebo těstoviny bez masa, ale stějně jde to objednat spolu s celým jídlem.
 • Rozšíření menu do veganského

  31 srp 23:35

  Menza nabízí hodně dobrá jídla a za velice dostupnou cenu. Personál je taky vždycky přívětivý. Uvítal bych ale možnost kopletně veganského menu. Mám dojem a zkušenost ze zahraničních univerzit, že vegetarianské či veganské menu skoro už nikdo nerozlšuje. Příčemž veganské menu by mělo být levnější než vegetariánské. Kromě toho, menza neoznačuje vegetarianské menu jako "vegetarianské", totéž by se dalo udělat i pro veganské menu, aby nazev "veganský" nikoho neodradil, protože pojem"vegansví" je vníman studenty různě. Tady je dost velký výběr receptů na vaření veganských jédel: http://soucitne.cz/recepty. Navíc vaření veganských jídel může být dobrou inspirací pro personál menzy:) Doufám v postupnou přeměnu jídelníčka:)
 • Obecně

  22 čen 10:33

  Chválím výběr jídel předem a možnost dát si k minutce jinou přílohu. Líbí se mi, že se nevaří jen typická jídelnová jídla, ale např. i bulgur nebo brokolice se sýrovou omáčkou apod. Velmi mi chutná salát s celerem, smetanou a rozinkami. Oceňuji ochotu personálu. Souhlasím, že rizoto (a nejen to) se v 2.semestru velmi zhoršilo, suchá rýže a mezitím 3 ztracené kousky ubohé zeleniny...chápu, že vše je teď drahé, tak snad se to po zdražení trochu obědů trochu zlepší. Souhrnně ale hodnotím pozitivně :)
 • Přijímací zkoušky - přihláška

  21 čen 13:45

  Prosím o zrušení povinnosti podávat papírově přihlášku ke studiu. Jestliže se podávám přihlášku prostřednictvím systému STAG a navíc provedu platbu, tak je vše opět evidováno elektronicky a zbytečné ještě podávat papírovou přihlášku. Prosím o odstranění této další byrokratické zátěže, která je zbytečná. Děkuji.
 • Jídlo

  6 čen 01:34

  Ještě minulým rokem jsme chodili do menzy s nadšením, bylo vždy na výber z více jídel. Nejlepší pokrmy byli špagety, rizoto, omáčky, bulgur, občas jsme šli i na specialitku. Velice tedy chválím možnost objednat si jídlo předem. Bohužel tímto rokem nám jídlo přišlo, že se změnily porce, a hlavně kvalita.Přijde nám, že se točí pořád ty samé pokrmy dokola. Pizza dole nevím proč, kamarád 2x dostal připalenou a jednou jsme měli uprostřed žvatlavou syrovou a na začátku černou...
 • Personál

  26 kvě 22:22

  Jsem velmi spokojená s paní Hromadovou, která v Menze vydává v 1. patře jídlo (většinou u objednávkových pokrmů).
  Je vždy velmi usměvavá, rychlá, příjemná a ochotná. Děkuji Vám, více takových, jako jste Vy :-)
 • Brambory

  25 kvě 17:35

  Kvalita brambor šla opět po negativním hodnocení lehce nahoru. Ale brambory k večeři, to je něco strašného. Průsvitné čvachtavé "něco" zalité omastkem. To by ani prasata nejedla.
 • děkujeme

  25 kvě 14:29

  jsem neuvěřitelně nadšená, takový výběr, velmi chutného jídla je vážně radost. Líbí se mi i možnost dát si minutku s jinou přílohou. Pizza nemá chybu. A nízké ceny tomu všemu vévodí. třikrát hurá.
 • Pizza

  22 kvě 23:03

  Pizza výborná, ovšem kyselé ksichty, které dělá pracovnice u pizzy tak výborné už nejsou. Ta mladá dívka, která je tam nově je velmi milá a hodná :) Tu velmi chválím :) Ovšem pracovnice, kterou jste tam nechali a která je tam již dlouho... člověka přejde chuť na pizzu, když mu jí podává se zhnuseným obličejem s tónem hlasu, který jako by říkal "Tak tady to máš, Ty krávo". Jednou jsem ji přeslechla, jakou pizzu hlásí, a ona byla naprosto pohoršena nad tím, že to musela zopakovat. Za její tón a kyselý obličej jsem měla sto chutí hodit jí pizzu na hlavu. Její postoj se vždy zlepší jen po tomto studentském hodnocení, ovšem s postupem semestru paní zapomíná být milá a na konci semestru je jedovatá jako zmije....
 • Zlepšení

  22 kvě 22:59

  Chtěla bych menzu v tomto semestru velmi pochválit. :) Došlo ke zlepšení v kvalitě jídel - jídla nejsou tolik mastná, maso je skoro vždy měkké. :) Děkuji :)
 • menza

  17 kvě 13:51

  S ostatními kolegy jsme se shodli, že prostě kuřecí řízky dělá menza stále výborné:D Díky za ně:D