• Ing. Hájek

  7 úno 12:14

  Pan inženýr Hájek jistě přišel na místo ředitele s nějakou vizí. Zajímalo by mě ale s jakou protože za jeho krátkého působení se zdražily koleje, zrušil bufet kde se dalo koupit vše nejnutnější a zhoršila se kvalita jídel v menze. Od lidí co s ním jednali vím, že vystupuje arogantně a nekompromisně. Není schopen diskuze a vede si monolog. Modernizace kolejí stála 50 milionů korun ale zřejmě už nezůstaly peníze na trouby. Takže místo zvednutí standartu si nemůžete na kolejích K1 ani upéct kuře. Pane Hájku, zdražujete služby a přitom údajně nemáte peníze na červené propisky pro kolejné. Odchází Vám zaměstnanci z menzy které platíte minimální mzdou. Pokud se nezamyslíte nad tím jak to tu vedete stane se z kolejí ubytovna pro duševně nemocné (viz první patro K2 a menzu prodáte nějaké jiné společnosti například Eures). Pan rektor je ze stížností na Vaši osobu už otrávený a nechce se o Vás ani bavit. Před Vámi tu byl 15 let pan Vrtiška a vše fungovalo. Zamyslete se proto prosím nad svými kroky. Děkuji.
  • Re: Ing. Hájek

   25 úno 10:21

   Vážená paní, vážený pane, děkuji za Váš názor. Pokud máte zájem o skutečné informace z Vámi naznačených oblastí činnosti KaM JU,prosím kontaktujte mne. Rád se s Vámi setkám a pokusím se vše objekzivně projednat.
   Ivan Hájek
 • ZAMYSLETE SE PROSÍM

  4 úno 10:25

  Výrazný pokles poměru cena a výkon.

  Je fajn, že ke zdražování došlo po 13 letech, ale troufám si říci, že kromě koleje K1 je zařízení na všech kolejích staré nejméně právě těchto 13 let. Platit 50 korun za pračku, která nepere a opravdu je nevyzpytatelná (pere na stejný program různou dobu- tekže nakonec stihnete jenom 1 cyklus) je opravdu neadekvátní. Také pokutu za nevrácení sušáku po 2 dnech ? Tak laskavě začněte topit i na chodbách, protože jestli Vám to ještě nedošlo, tak prádlo rozhodně neuschne v zimě a vlhku za 2 dny neuschne.

  Úklid někdo kontorluje? Opravdu? Tak to potom odvádí svou práci asi tak stejně jako paní uklízečky.Velmi špatně. Človek jde do sprchy a vyjde z ní ještě špinavější. Nemluvě o čištění odpadů. Člověk když se myje, tak to tam smrdí jak kdyby se myl na záhodech. Nebudu už úklid rozvádět, jelikož si tu na něj stěžuje spoustu lidí (ikdyž vám to přijde nejspíše nepochopitelné, když máte ty kontroly), ale opravdu je úklid VELMI NEDOSTATEČNÝ!!!!!!

  Připojení k internetu? Hodně se zhoršilo za poslední akademický rok.

  Ke kolejenkám. Chápu prokazování, ale to zavírání dvěří už méně. Jelikož se do budovy dostane člověk pouze s Isicem, tak mi přijde opravdu nevhodné, že když jde kolená na obchůzku, tak musíte mruznout venku nejméně minut.

  Udělejte si prosím čas a popřemýšlejte o tom, že ty stížnosti se tady opakují. A nebyly by tady, kdyby ty problémy opravdu nebyly alarmující a neřešené po delší dobu!

  Doufám, že se nad tímto aspoň trochu zamyslíte a nehodíte do odpadků. Ale když ano, tak si uvědomte, že kdybyste todle udělali na koleji, tak Vám je stejně nevynesou!
  • Re: ZAMYSLETE SE PROSÍM

   5 bře 15:50

   Dobrý den,
   ano, úklid na koleji se pravidelně kontroluje. Pokud se Vám přesto zdá velmi nedostatečný, doporučuji jít za vedoucí dané koleje a stěžovat si konkrétně. Vaše stížnost pak bude řešena napřímo.
   Eva Neubauerová, vedoucí ubytování
 • Zamčené dveře na K4

  28 led 23:35

  Rozumím tomu, že je snaha zabránit vstupu cizích osob na koleje po 22:00, nicméně zamykání dveří u vrátnice není šťastné. V tu chvíli jsou omezeni především všichni, co jsou uvnitř. Kdyby dveře měli bezpečnostní kliku (tedy z jedné strany zamykatelné, z druhé neustále otevřené), bylo by to v pořádku (i vhledem k bezpečnostním předpisům), ale takhle prosím ne. Může se zdát, že čekání 15, 20 min. vydrží všichni, ale ne, nevydrží, je to totiž na hranici omezování svobody pohybu (a teď nevím, jestli to myslím s nadsázkou nebo ne...).

  Praktikovalo se, že byl na dobu obhlídky vyřazen čip na ISIC, proč došlo ke změně, když vše fungovalo, jak mělo? Dovnitř se nikdo nedostal, ale ven všichni.
  • Re: Zamčené dveře na K4

   5 bře 16:00

   Dobrý den,
   během obchůzky paní recepční, kdy byly dveře zamčené jen zvenku, bohužel docházelo k tomu, že při odchodu studentů z koleje se venku stojící skupina osob celá nahrnula dovnitř. Nikdo je nemohl nekontrolovat. Jestli máte jiný návrh řešení, ráda si ho osobně v mé kanceláři na koleji K4 poslechnu.
   Eva Neubauerová, vedoucí ubytování
 • internetové připojení

  26 led 18:24

  Proč je na pokojích pouze jedna přípojka k internetu pro 2 lidi a musíme si dokupovat switch. Po zvýšení ceny kolejného by mohl být v ceně. Případně by mohl být switch na pokoji při nástupu připraven stejně jako lůžkoviny a deka s tím, že pokud se na konci ubytování nevrátí, ubytovaný zaplatí penále.
  • Re: internetové připojení

   6 bře 10:13

   Dobrý den,
   v nejbližších letech bychom rádi postupně na všech kolejích JU zavedli WI-FI, aby se nejen tento problém ohledně studentského připojení k internetu vyřešil. Pro letošní rok se toto připravuje na K1.
   Eva Neubauerová, vedoucí ubytování
 • průvan a zima na koleji

  26 led 16:27

  Nevím jak na ostatních patrech, ale dole v přízemí je opravdu velká zima a průvan- chtělo by to, ta okna seřídit. v noci spím pod 2 dekami. jednu deku mám pod oknem, aby tolik netáhlo. Čalounění na postelích se začíná pomaličku trhat a já mám strach to vůbec nahlásit, abych tu postel nemusela platit.
  Pračka je drahá 50 Kč je opravdu moc- stačilo by 30 Kč.
 • Úklid na K2

  23 led 15:06

  I v letošním roce děkujeme paním uklizečkám za super úklid! :)
 • reakce KaM JU k Vašim připomínkám

  23 led 14:40

  Vážení studenti,
  děkujeme za všechny Vaše názory, připomínky i stížnosti. Ty, které se netýkají přímo ubytování na kolejích, jsme předali na další oddělení JU, aby se jimi zabývali. Já bych se nyní ráda v pár bodech vyjádřila k tomu, co se ubytování týká.

  Stěžujete si hodně na prokazování se Kolejním průkazem při vstupu do koleje. Tuto povinnost Vám dlouhodobě ukládá platný Kolejní řád KaM JU. Důvodem je především Vaše bezpečnost. Není možné řešit, koho z Vás která paní recepční zná, proto tato povinnost platí pro všechny ubytované studenty.
  Ze stejného důvodu požadujeme prokazování totožnosti i u všech neubytovaných osob, které do koleje vstupují na návštěvu.
  Služba na recepci je nepřetržitá a nepřítomnost recepčních na recepci koleje je jen z důvodu právě probíhající kontroly budovy či z důvodu vykonávání hygienických potřeb. Ano, může se stát, že recepční v recepci pár minut nenajdete, je potřeba s tím počítat.
  Úklid na všech kolejích je kontrolován. V pracovní době zaměstnanců úklidu nikdy nebyl shledán žádný větší nedostatek úklidu na jednotlivých patrech koleje. V případě Vašeho opačného názoru nás neprodleně informujte na recepci koleje.
  Máte-li ve Vašem pokoji závadu, nahlašte ji obratem na recepci koleje. Zaměstnanci údržby KaM JU se v nejbližším možném termínu budou závadou zabývat.
  Stále se bohužel na kolejích najdou studenti, kteří svým bezohledným chováním ruší ostatní. Pokud na Vaše upozornění nereagují, doporučuji Vám kontaktovat recepci koleje a požádat o nápravu.
  Ke zdražení kolejného a všech služeb na kolejích došlo po 13 letech. Za tuto dobu vzrostly vstupní ceny vody, elektrické energie i topení.
  Penále se na ubytovacím kontě začne automaticky generovat až v okamžiku, kdy je stav konta menší než mínus 100,-Kč.
  A teď k poslednímu bodu, kouření na kolejích. Zákaz kouření ve všech prostorech Vysokých škol řeší zákon č. 379/2005 Sb. § 8. Je opravdu smutné, že někteří vysokoškolští studenti nejsou schopní přes všechna upozornění toto respektovat. Svým chováním porušují zákon. Jejich osobní ohleduplnost vůči všem svým kolegům nekuřákům v koleji je také zřejmá. Recepční vykonávají během služby nepravidelné kontroly v koleji, bohužel není v jejich silách kuřáky přistihnout přímo při činu, aby ti pak mohli být dle Kolejního řádu KaM JU potrestáni.

  Vážení studenti, každá naše kolej má svého vedoucího. S každým z Vás budeme rádi řešit další Vaše připomínky k ubytování. Cílem naší práce je, aby byli studenti s ubytováním v rámci možností spokojení. Ovšem uvědomte si, prosím, že především na Vás všech záleží, jaké vzpomínky si na život v koleji odnesete.
  S pozravem Eva Neubauerová, vedoucí úseku ubytování KaM JU.
 • Cena pračky

  22 led 19:57

  Nepřijde vám trochu přehnané chtít po studentech za 3 cykly pračky 50,- v přepočtu na energii a vodu za jeden cyklus to vychází průměrně na 4 kačky a my tu platíme pade, nehledě na to, že jste nám letos zvedly kolejný... Trošku mi to připadá jako vykořisťování, kde si mám vyprat když jsem tu delší dobu v kuse. Nikde musím zaplatit pade a když si dvě pračky nechám napsat na účet, že se to strhne z inkasa tak další den už tam mám dluh a každý další den kdy tu pitomou stovku nezaplatím tak po mě chcete dalších 50,- Zamyslete se, připadá vám to normální???
 • Ukazování kolejenek

  20 led 13:52

  Opravdu nechápu, proč musím po 4 letech bydlení na K5 teď najednou začít ukazovat kolejenku. Všechny vrátné mě za tu dobu už znají. Nehledě na to, že pro ně je to snad ještě větší buzerace než pro nás.
 • Kolejenky

  18 led 15:25

  Po pěti letech bydlení na koleji jsem nezažil větší buzeraci, než tohle neustálé prokazování kolejenkou. Člověk jde jen vyhodit koš a zpátky se bez uštěpačných poznámek vrátných nedostane. Je mi jasné, že to mají vrátné nařízeno shora, tak si vy tam nahoře uvědomte, že už nejsme děti na intru, co potřebují bachaře. Chovejme se k sobě jako rovný k rovnému. Děkujeme.
 • kolej k5

  16 led 12:46

  kauza s vysypanou výplní u sprchových koutů...to je kapitola sama pro sebe, protože nejdřív to svedeme na studenty.
  Prudění s ukazováním kolejenky, to mě taky nebaví. chodím na tu kolej pořád a zpátky do školy, nechápu, proč bych, když si platím za ubytování takový prachy, musela ukazovat kolejenku. Stejně jako nechápu, proč bych já nebo návštěva sama musela nahlašovat, že za mnou přijde kamarádka ve 3 hodiny na kafe! to je fakt úlet.
  Poslední věc je ten neustálej průvan. Šílenej průvan. Přijedu zdravá, na koleji nastydnu o víkendu se doma vyléčím a jedu na kolej. Fakt mě nebaví jak ty okna protahujou. Je to taková levná rekuperace. Nemusíme ani větrat. Přes noc tam je taková zima, že to fakt není možný.
 • Kolej K3 sprchy

  15 led 17:53

  Bylo by možné topit ve sprchách na této koleji. Je v nich poměrně zima. Děkuji.
 • Kolej K4

  14 led 16:09

  Za hodně peněz málo muziky. Nechápu proč je cena ubytování na k4 stejná jako na k1. Kvalita ubytování tomu neodpovídá.
 • Psí hovna

  14 led 13:53

  Bylo by možné přidat do areálu pytlíky na psí exkrementy? Párkrát mi při cestě do školy uvízl hnědý páchnoucí koblížek, který se dobře zabydlel ve vzorkách na podrážce, boty jsem mohl rovnou spláchnout do hajzlu. Byl bych rád kdyby se tu zbytečně neválely hovna, které útočí vždy, když se nedíváte. Děkuji za pochopení.
 • Přístup vrátných k cizincům

  14 led 13:27

  Občas jsem naprosto šokován tím, jak se některý vrátný chovaji k cizincům. Nevim, asi se vztekaji, protože neumí anglicky a myslí si, že se kvůli nim bude každej cizinec učit češtinu. Byl jsem již několikrát svědkem toho, že jsou vzteklé, řvou na cizince česky a nemaji absolutně žádnou snahu se nějak dorozumět.
  • Re: Přístup vrátných k cizincům

   22 led 10:41

   Vážený studente, rád bych s Vámi Vaši stížnost osobně projednal, prosím kontaktujte mne. Děkuji

   Ivan Hájek, ředitel KaM JU
 • spravte okna

  13 led 20:26

  Táhne na mě
 • Ukazování kolejenky

  12 led 20:57

  Absolutně nechápu, proč mám dvacetkrát za den ukazovat kolejenku, když na kolejích bydlím již třetím rokem a vrátný mě znaji. Absolutně zbytečná buzerace.
 • Odpověď na opravu oken

  9 led 23:00

  Kup si overal a bude ti teplo.
 • Bordel na kolejích

  8 led 01:33

  Ráda bych upozornila na neustálý nepořádek v nočních hodinách, především na koleji K3. Pro většinu lidí z 5. patra evidentně kolejní řád neplatí. Nejen, že bezohlední spolubydlící křičí, běhají po chodbách a buší na dveře třeba do tří hodin do rána, ale také neustále okupují kuchyňku a dámské záchody, kde kouří a smrad se pak šíří celou chodbou. Mimo jiné právě již zmíněné záchody neviděly paní uklízečku tak od poloviny semestru, což se dá usuzovat ze stále se zvětšující kopičky popela nebo snad nikdy nemytých dlaždic, i když co si budeme povídat, bordel po nočních prasatech by asi nechtěl uklízet nikdo. Možná by paní kolejná měla mít za úkol místo neustáleho vyžadování kolejenky spíš drobné usměrnění studentů, aby se zbytek koleje mohl vyspat.
 • Oprava oken

  7 led 22:10

  Možná by stála za zmínku malá oprava oken. V noci mi táhne na krk a nemohu spát. Buď více zatopte nebo opravte okna.
 • Nechání isicu na vrátnici

  2 led 12:06

  Několikrát denně chodím s kamarádkou na kolej a musím dole nechávat jako neubytovaná nějaký doklad. To by tolik nevadilo. Ale pokud tam tu kartičku nechám, počítám s tím, že si jí budu moci při odchodu opět vzít. Bohužel už se mi několikrát stalo, že okno i dveře byly zamčené, moje kartička za okénkem a já chvátala do školy, takže jsem se pro ni musela následně vracet. To by asi chtělo trochu pořešit.
 • Reakce: Kouření na kolejích

  30 pro 01:24

  Vrátné chodí na kontroly, ovšem to by tam musely stát 24 hodin denně, aby opravdu zabránily tomu, že si nikdo ze studentů nezapálí. Přijdou, nikoho na balkoně nevidí, jdou na další patro a mezitím si tam někdo zapálí.
  Mám pro Tebe jednu radu: privát. Najdi si podnájem s nekuřáky a je to.
 • Kouření na kolejích

  23 pro 20:29

  Kouření, včetně el. cigaret, je na kolejích JU zakázáno, ALE...

  Skutečnost je taková, že tento zákaz se prakticky vůbec nedodržuje a ze strany zaměstnanců kolejí neprobíhá žádná kontrola.

  Když někdo kouří na balkoně, smrad často prostupuje celou chodbou... o nemožnosti uvařit si v kuchyňce večeři za přítomnosti kuřáka ani nemluvě. Třešničkou na dortu je pohled na trávníky pod balkony plné vajglů - velmi "reprezentativní" pro JU.

  Měly by být zavedeny systematické kontroly a tvrdé sankce. Kouření přece nelze považovat za normu. Do civilizované společnosti nepatří a na akademickou půdu už vůbec ne.
 • Kolejenka

  22 pro 20:26

  Přijde mi opravdu nesmyslné muset neustále ukazovat kolejenku. Na kolej chodím několikrát denně, tedy ji nosím po kapsách a je v příšerném stavu již nyní...
 • Lahev piva = problémy??!!

  22 pro 14:19

  Nedávno se mi stalo, že mě vrátná nechtěla do koleje pustit s jednou lahví piva v ruce... říkám si, že jsme vážně jak na nějakém internátě. Člověk je střízlivý, má v ruce jednu lahev piva, kterou si koupil v Bille, a vrátná dělá problémy a doporučí, aby byla lahev ponechána na vrátnici... to tam chce asi nasávat sama, ne?